
Felicitări pentru șeful Secției Traumatologie și Ortopedie nr. 1, Vasile Tulbure
June 26, 2026
Un om, un conducător, un exemplu – La mulți ani, Domnule Director Serghei Ștepa!
June 26, 2026Când un pacient pleacă acasă cu sănătatea recăpătată și cu recunoștință în suflet, știm că misiunea medicilor noștri și-a atins scopul: acela de a reda sănătatea

Munca în echipă aduce rezultate frumoase, iar acest lucru este demonstrat zi de zi de colectivul Secției Arsuri și Chirurgie Plastică a Spitalului Clinic de Traumatologie și Ortopedie. Confirmarea vine și din mesajele de apreciere primite de la pacienți – cei care văd și simt cel mai bine valoarea îngrijirilor medicale oferite.
Printre acestea se regăsește și scrisoarea de mulțumire transmisă de pacienta Galina Ghețiu. Scrisoare_de_mulțumire_Galina Ghetiu
În cuvintele sale se reflectă aprecierea pentru profesionalism, grijă, dedicare și omenie – valori care definesc activitatea medicilor și a întregului personal medical, în special a șefului secției, Octavian Cirimpei.
„Un colectiv unit, condus cu aptitudini de conducător de dl Cirimpei. Un om cu literă mare. Închinăciuni de sănătate, stimă și respect.”
Pentru noi, fiecare mesaj de recunoștință reprezintă nu doar o apreciere, ci și un angajament de a continua să oferim îngrijiri medicale de calitate, profesionalism și speranță tuturor celor care aleg să aibă încredere în echipa IMSP SCTO.
Recunoștința pacienților rămâne cea mai frumoasă recompensă pentru munca depusă zi de zi.

